Mindfulness Based Cognitive Therapy Cours start 1 kwietnia

/
/
Mindfulness Based Cognitive Therapy Cours start 1 kwietnia
Mindfulness Based Cognitive Therapy Cours start 1 kwietnia
KOCHANI zapraszam Was do zapisów
🍂MBCT Mindfulness-Based Cognitive Therapy – Terapia Poznawcza Oparta na Uważności w profilaktyce depresji – przeciwdziałanie oraz profilaktyka depresji, stanów lękowych.
Zapraszam do rekrutacji na jedyny w Łodzi kurs MBCT
KURS rozpoczyna się:
———————–
*1 kwietnia czwartek godzina 17:45- 20:00  na żywo w Klinice Redukcji Stresu i Uważności
*przed nami 8 spotkań w każdy czwartek 
**MBCT:
——-
Jest skuteczną podpowiedzią i praktyką jak przekształcić cierpienie w spokój ducha, wpuścić radość i wolność do swojego obecnego życia.
Ostatecznym celem programu MBCT jest udzielenie pomocy potrzebującym ludziom w dokonaniu radykalnej zmiany w ich stosunku do własnych myśli, uczuć, i doznań cielesnych.
*Podczas programu głównym zadaniem MBCT jest zapewnienie pacjentom rozumienia i umiejętności, które umożliwiają im rozpoznanie stanów umysłu oraz skuteczne uwalnianie się od nich – aby dać im siłę do oderwania się od nawykowych, dysfunkcyjnych automatycznych wzorców psychofizycznych które są wzbudzane i podtrzymywane przez depresyjny nastrój i czynią ich podatnymi na dalsze epizody depresji.
„OCEAN CIERPIENIA JEST NIEZMIERZONY, LECZ JEŚLI SIĘ ODWRÓCISZ, ZOBACZYSZ STAŁY LĄD.”
Cierpienie kochani to nie wszystko dlatego nie pozwalajmy mu się uwięzić.
~ Thich Nhat Hanh
Jeśli kiedykolwiek byłeś głęboko nieszczęśliwy, pogubiony, z uwagi na to jak wygląda twoje życie
Wiesz czym jest każdodniowe podejmowanie walki by wstać i iść dalej, jak jest koszt i wyczerpanie.
*Kurs MBCT wychodzi Tobie na przeciw jest podaniem pomocnej wspierającej dłoni, poparty badaniami klinicznymi, fachową wiedzą i naukową skutecznością jest ogromnym wsparciem dla Ciebie, oraz dla Twoich bliskich, został stworzony po to, abyś zyskał zrozumienie, wgląd, abyś, mógł uwolnić się od osaczających cię bolesnych myśli.
Zapraszamy serdecznie na pierwszy w Łodzi 8 tyg. kurs Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT – Mindfulness Based Cognitive Therapy) prowadzony przez wykwalifikowaną nauczycielkę pracujące pod superwizją specjalistów z Oxford Mindfulness Centre (OMC).
🍁Depresja to zaburzenie nastroju, które negatywnie wpływa na naszą zdolność do jasnego myślenia, osłabia motywację do działania, utrudnia podstawowe funkcje organizmu tj. sen i odżywianie, kontakty, relacje.
Przy tym wszystkim wystawia nas cierpienie psychiczne i ból fizyczny, wobec których czujemy się bezradni.
Depresja wg danych WHO – Światowej Organizacji Zdrowia – do 2020 roku będzie na drugim miejscu wśród najczęstszych chorób, a do 2030 roku – na pierwszym, wyprzedzając choroby układu krążenia i onkologiczne.
Na depresję choruje w tej chwili na świecie około 350 mln ludzi. W Polsce cierpi na nią prawdopodobnie około 1,5 mln osób. Każdy może doświadczyć incydentu tej choroby, co piąta osoba będzie miała w życiu kliniczny objaw depresji, często już w wieku nastoletnim, jednak nieleczona – depresja staje się uciążliwa i przewlekła. Nazywana jest epidemią XXI wieku.
Kochani to bardzo ważne:
Można zapobiegać jej powrotom, osłabiać ich przebieg.
🍂CZYM JEST MBCT:
——————-
8-tygodniowy kurs MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) jest treningiem uwagi powstałym na fali zainteresowania psychologii zachodniej uważnością oraz wiedzy na temat mechanizmów powstawania i przebiegu depresji i stanów depresyjnych.
Wyniki badań naukowych z ostatnich lat potwierdzają, że metoda ta jest bardzo skuteczna w redukowaniu ryzyka nawrotu u osób, które mają w wywiadzie depresję lub nawracające stany obniżonego nastroju.
Terapia w oparciu o uważność gwarantuje pacjentom, że przyniesie im ona głęboką i trwałą wolność od cierpienia zapobiegając nawrotom depresji i stanom obniżonego nastroju.
Wyniki są porównywalne do uzyskiwanych przy leczeniu środkami przeciwdepresyjnymi.
MBCT wydaje się najbardziej pomagać osobom o największej podatności na nawroty, wynikającej z: niekorzystnych doświadczeń z dzieciństwa, wczesnego wystąpienia pierwszego epizodu, trzech lub więcej uprzednich epizodów, bardziej nasilonych objawów depresji w punkcie wyjścia.
🍂MBCT – PODSTAWY KLINICZNE:
___________________________________
Inf naukowe
Kurs Terapii Poznawczej Opartej na Uważności MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) to program interwencji opartej na uważności (MBI) nakierowany na pracę z negatywnymi emocjami i reaktywnymi, negatywnymi wzorcami myślenia w celu zapobiegania nawrotom zaburzeń nastroju. Program został stworzony przez naukowców: Marka Williamsa (Oksford), Johna Teasdale’a (Cambridge) i Zindela Segala (Toronto) w ramach tzw. trzeciej fali terapii poznawczej jako program zapobiegający nawrotom depresji. Jego skuteczność w kontekście zaburzeń depresyjnych została udowodniona empirycznie i potwierdzona przez Brytyjski Narodowy Instytut Badań Klinicznych (National Institute for Clinical Excellence – NICE). Rozległe badania kliniczne szybko dowiodły, że efektywność MBCT rozciąga się również na inne obszary zachwiania wewnętrznej równowagi takie jak: chroniczne wyczerpanie i stres, stany lękowe, uzależnienia, nawracające lub nieustępujące stany obniżonego nastroju.
🍂DLA KOGO:
____________
Z uwagi na wielką wartość tego programu jest on obecnie udostępniany dla wszystkich osób, które w różnym stopniu doświadczają cierpienia psychicznego (przewlekły stres, obniżony nastrój, nawracające stany lękowe, wypalenie zawodowe, trudne emocje), jest on cudowną praktyką dla osób które pragną poznać swój umysł i tkwiące w nim mechanizmy, automatyzacje i uwarunkowania aby w sposób wolny i świadomy, nie automatyczny, odpowiadać na trudności i życiowe kryzysy.
Jak i również dla rodzin osób które doświadczają depresjii.
Również dla osób przezywających nawracające stany lękowe, smutki, asocjacje i inne stany związane z izolacją.
🍂JAK WYGLĄDA KURS MBCT:
_____________
Terapia Poznawcza Oparta na Uważności łączy elementy Terapii Poznawczej (CT – „Cognitive Therapy”) z kontemplatywnymi technikami praktyki uważności wraz z obecnym w nich rozumieniem problemu nawracającego cierpienia psychicznego i jego podłoża.
W swojej strukturze bazuje na pierwszym pionierskim programie Redukcji Stresu Opartej na Uważności (MBSR) stworzonym przez profesora medycyny Johna Kabata-Zinna na Uniwersytecie w Massachusetts w pracy z osobami cierpiącymi na przewlekły stres oraz chroniczny ból .
Którego jestem międzynarodowym dyplomowanym nauczycielem.
MBCT jest procesem praktycznym, doświadczalnym, a nie teoretycznym.
Fundamentalnym aspektem programu jest pogłębianie pracy z umysłem poprzez regularną praktykę w domu (z nagraniami) pomiędzy sesjami oraz proces dopytywania w grupie (conteplative inquiry) pozwalający pogłębić doświadczenie wprowadzanych praktyk.
Kurs trwa zwykle dwa miesiące i obejmuje również tzw. Dzień Uważności – kilku godzinna grupową praktykę w milczeniu.
Podczas każdej sesji zyskujemy narzędzia pozwalające nam zachować spokój umysłu i harmonię emocjonalną. Uczymy się szybko wychwytywać subtelne jeszcze oznaki zbliżającego się nawrotu obniżonego nastroju / depresji, aby do nich nie dopuścić.
🐿TEMATY SPOTKAŃ:
_____________________
Sesja 1 – przytomność a automatyczny pilot w życiu
Sesja 2 – życie „w trajkoczącej głowie”
Sesja 3 – zbieranie rozproszonego umysłu, świadomość oddechu
Sesja 4 – rozpoznawanie awersji i mechanizmu unikania trudności
Sesja 5 – nauka przyzwalania / akceptacji / odpuszczania
Sesja 6 – myśli nie są faktami – zauważanie powtarzalnych wzorców
Sesja 7 – jak najlepiej o siebie zadbać – aktywność i nastrój
Sesja 8 – utrwalanie i poszerzanie nowej wiedzy dla utrzymania równowagi w życiu
🍂CENA / MIEJSCE
_____________________
 stacjonarnie  Tymienieckiego 25 d lok 40 piętro 4
990 zł (płatne z góry) oraz 1150 dwie raty
8 spotkań po 2,15 min + 6 h praktyki w Dniu Uważności,
Materiały i nagrania audio do samodzielnej praktyki w domu udostępniane po każdym spotkaniu
Materiały dydaktyczne
Osoby kończące kurs MBSR LUB I MBCL cena za kurs stacjonarny 960 ZŁ
** w uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość rozbicia płatności na dwie raty proszę o kontakt.
🍂 Klinika Redukcji Stresu i Uważności 
True Essence Katarzyna Jaguszewska
ul Tymienieckiego 25 d lok 40
ŁÓDZ
lokalizacja Lofty Tymienieckiego
INFORMACJE I ZAPISY
Telefoniczne lub mailowe kasia.jogin@gmail.com
604161670
Zapraszam do rozmowy
🍂WIĘCEJ O KURSIE:
____________________
Kurs jest częścią III Fali Terapii Poznawczo-Behawioralnej i należy do nurtu medycyny zachodniej. Program MBCT jest obecnie preferowanym sposobem leczenia depresji, rekomendowanym przez Brytyjski Narodowy Instytut Zdrowia i Doskonałości Klinicznej.
Terapia Poznawcza Oparta na Uważności – MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) daje nadzieję na pomoc w szerokim zakresie problemów zdrowia psychicznego i psychofizycznego.
Wyniki badań pokazują, że metody oparte na uważności, a w szczególności MBCT pomagają osobom z takimi problemami jak uogólnione zaburzenie lękowe, depresja, niepokój, chroniczny ból, choroby nowotworowe, syndrom zmęczenia, stres i choroba afektywna dwubiegunowa.
MBCT łączy elementy terapii poznawczej z intensywną praktyką medytacyjną i ma na celu umożliwienie uczestnikom przyjęcia innego spojrzenia na ból i cierpienie związane z depresją i innymi problemami emocjonalnymi, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania.
Randomizowane badania kliniczne udowodniły skuteczność tego programu w zapobieganiu nawrotom u osób, które doświadczyły powtarzających się epizodów depresji, a w związku z tym MBCT jest zalecane w wytycznych Narodowego Instytutu Doskonałości Klinicznej (National Institute of Clinical Excellence, NICE) jako skuteczny rodzaj interwencji zapobiegający nawrotom tego coraz powszechniejszego problemu.
Brytyjski Narodowy Instytut Badań Klinicznych (Natonal Institute for Clinical Excellence – NICE) zatwierdził MBCT jako skuteczną metodę zapobiegania nawrotom depresji. Badania osób, które przeszły trzy lub więcej epizodów depresji, wykazały, że udział w ośmiotygodniowym programie MBCT przyczynił się do znacznego zmniejszenia prawdopodobieństwa nawrotu depresji.
Istotą Programu MBCT jest zmiana charakterystycznych dla zaburzeń nastroju stanów umysłu oraz rozwijanie nowych, niestosowanych do tej pory sposobów reagowania
🍂ZAPRASZAM DO ZAPISÓW
O PROWADZĄCEJ :
______________________
Kochająca to co robi, oddana szerzeniu idei świadomego życia JEJ CELEM JEST wyposażenie kursantów i uczniów w odpowiednie kluczowe kompetencje reagowania na stres, depresje, przeciwności w sposób spokojny, świadomy, żeby mogli oderwać się od reakcji psychicznych które zaostrzają dysfunkcyjne wzorce i przeszkadzają wieść szczęśliwe pełne spokoju życie.
CERTYFIKOWANY NAUCZYCIEL MBSR certyfikat wydany przez INSTYTUT FOR MINDFULNESS BASED APPROACHES W NIEMCZECH
CERTYFIKACJA IMA
POLSKI INSTYTUT MINDFULNESS
Członkini Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR I MBCT
Wykładowca Polski Instytut Mindfulness. POLIM w ramach Mindfulmovment.
DYPLOMOWANY MIĘDZYNARODOWY COACH w podejściu ZEN COACHINGU wydany przez Kare Landfalda.
Nauczyciel, koordynator i osoba wprowadzająca Mindfulness do szkół w Polsce.
Dyplomowany nauczyciel MBCT w trakcie certyfikACJI TERAPII POZNAWCZEJ OPARTEJ NA UWAŻNOŚCI zapobiegania nawrotom depresji MBCT organizowanego przez OXFORD MINDFULNESS CENTRE PRZY WYDZIALE PSYCHIATRII UNIWERSYTETU W OXFORDZIE oraz Fundacji Rozwoju Mindfulness.
Dyplomowany nauczyciel MBCL Mindfulness Based Compassionate Living Course. Frits Kostner i Erick van den Brink Holandia.
Od ponad 20 lat zafascynowana i oddana psychologii zachodu i naukom wschodnim które integruje w swoim nauczaniu jak i procesach własnego rozwoju osobistego.
Praktykująca techniki poprzez ciało TRE Tension Trauma and Stress Relasing Exercises
SE Somatic Experiencing
Coach Uważności/ Mindfulness
Dyplomowany nauczyciel medytacji Vipassana Insight.
Nauczyciel rozwoju duchowego I osobistego.
Uczyła się i kontynuuje proces nauki od najwspanialszych nauczycieli W Azji jak i Europie obecnie związana z praktyką mistrza ZEN Aleksandra Poraji Żakieja
Prezes Instytutu Świadomego Życia „Here & Now”.
Twórcą miejsca pełnego mocy i rozwoju duchowego,
Yoga & Mind
Instytutu Terapii Transformacyjnej i Uważności
Serdecznie zapraszam Katarzyna Jaguszewska
Wyruszmy w tą drogę razem
JEST TO DROGA PEŁNA PASJI I SOCZYSTOŚCI ŻYCIA
Kochani moi byli uczestnicy kursu poproszę WAS przekażcie go dalej w świat 🙂
DZIĘKUJE KASIA