2016-12-14 13.43.54

Yoga Chakralana
Praktyka yogi jest nieodłącznie powiązana z czakrami. Określone prawidłowo dobrane sekwencje asan, mają bowiem za zadanie pobudzenie centrów energetycznych w organizmie człowieka i usprawnienie w nich przepływu energii. Grupa dedykowana yodze chakralnej jest jedyną taka grupą w Łodzi  podczas której pracuje z uczniami wykorzystując wybrane sekwencje asan, pranajamy, mudr, mantr, medytacji z perspektywy pracy na poziomie poszczególnych czakr.
Na każdych zajęciach zajmujemy się 1 z 7 głównych czakr.
Dzięki praktyce na tej grupie nauczysz się jak używać zasad i praktyk yogicznych w celu obudzenia subtelnego ciała energetycznego i połączysz się z najgłębszym źródłem swojego jestestwa. By skorzystać z siedmiu kluczy otwierających bramy wewnętrznej świątyni, zostaniesz poprowadzony przez ćwiczenia otwierające i aktywujące każdą z czakr za pomocą yogicznych pozycji, ćwiczeń bioenergetycznych, mantr, medytacji i filozofii jogi. Dzięki odpowiednio dobranym asanom i dokładnym instrukcjom, pozwalającym na pogłębienie dostrojenia i aktywowanie ciała energetycznego.
Podczas każdej lekcji wyjaśnione zostają podstawowe cele, cechy i funkcji każdej czakry. Po tym następuje część praktyczna, medytacyjna, pomagająca poczuć mistyczną energię w każdej z czakr i stanowiąca wprowadzenie do praktyki na jej poziomie.
Praktyka w ramach Yogi Chakralnej pozwala na dostrojenie i aktywowanie ciała energetycznego.

Chakry(chakramy) są to wirujące skupiska subtelnej energii, usytuowane wzdłuż kręgosłupa od jego podstawy do korony głowy.

Chakry decydują o tym, jak wykorzystujemy energię. Są bateriami dla różnych poziomów życiowej energii. Pobierają, przechowują i nadają kształt energii poprzez łączność z kosmiczną siłą życiową. Swobodny przepływ energii pomiędzy nami a wszechświatem jest bezpośrednio uzależniony od naszego ogólnego zdrowia i zadowolenia.
 Wiedząc, jak powinien działać system czakr, możemy wykryć własne zablokowania i ograniczenia oraz zastosować odpowiednie techniki, aby je wyeliminować.
Pierwszy krok do zrozumienia czakr polega na dostrzeżeniu ich działania w naszym życiu w formie przepływu energii. Płynie przez nas ta sama siła życiowa co przez rośliny, zwierzęta, chmury, rzeki i góry. Płynie poprzez układ czakr, w sposób zorganizowany i dostrzegalny. Można ją obserwować i odczuwać, lecz w tym celu trzeba osiągnąć perspektywę obserwatora.
Gradacja energii, występująca w czakrach, reprezentuje subtelne odmiany kosmicznej siły życiowej. Obserwacja tych odmian wymaga punktu odniesienia, dlatego też na pierwszym etapie nauki trzeba w sobie rozwinąć “świadomość obserwatora”, czyli “bycie w świecie, ale nie z tego świata”, jak to się potocznie określa. Oznacza to konieczność jednoczesnego przebywania na dwóch poziomach doświadczenia: pełne doświadczanie danej chwili i równocześnie obserwowanie tego samego z dystansu. Bycie świadkiem. Trzeba być wnikliwym obserwatorem gry, żeby zrozumieć, o co chodzi na boisku.
 Chakry, mimo swego położenia wzdłuż kręgosłupa, nie mają charakteru fizycznego.
Natomiast energia czakr, choć jest z natury subtelna, nie fizyczna, przenika wszystkie aspekty naszego życia. Zdobywając świadomość jej działania, kierujemy uwagę z przejawów fizycznych ku ukrytej za nimi energii, czyli tam, gdzie zmiany zachodzą naprawdę.