Mindfulness Inner Child

/
/
Mindfulness Inner Child
Mindfulness Inner Child
Kochani zapraszam na 3 edycje tego pięknego Kursu
Mindfulness Inner Child
‘’ jesteś błyszczącą gwiazdą od czasu swoich narodzin”
S. Stahl
Jeśli jesteś na etapie swojego życia w którym chciałbyś poznać i zrozumieć koncepcję Wewnętrznego Dziecka zapraszam na kurs Mindfulness Inner Child .
Kurs jest dla Ciebie jeśli czujesz potrzebę zrozumienia jak przejawia się wpływ i organizacja twojego Wewnętrznego Dziecka w codzienności – w relacjach które tworzysz każdego dnia.
Chciałbyś poznać mechanizmy oraz projekcje do jakich sięga w twoim obecnym dorosłym życiu stłumione i niesłyszane dziecko w tobie.
Jesteś gotowy na świadome spotkanie z własnymi ograniczeniami, emocjami po to aby przytulić je do serca, być może w sposób w jaki nigdy nie były przytulone.
Czujesz gotowość rozpoznania i uznania swoich schematów myślowych, aby je przekroczyć.
Sam pragniesz być świadomym rodzicem, zarządzającym swoimi emocjami, reakcjami w sposób jak najmniej krzywdzący twoje dzieci.
Zdaniem niemieckiej terapeutki Stefanie Stahl (która jest moją ogromną inspiracją podczas tworzenia tego kursu), wszystkie nasze powracające problemy, dotyczące również naszego poczucia własnej wartości mają związek z głębokimi zranieniami jakich doświadczyliśmy w okresie dzieciństwa
Mało kto z nas doświadczył domu pełnego ciepła, miłości szacunku i bezwarunkowej akceptacji.
Suma naszych zebranych doświadczeń z dzieciństwa szczególnie do 4 roku życia buduje naszą osobowość którą nazywamy wewnętrznym dzieckiem.
Wszystko to zapisuje się w naszej nieświadomości i wpływa na nasze późniejsze reakcje, decyzje, wybory i postrzeganie otaczających nas ludzi, siebie i świata.
Wszystkie nasze lęki, obawy, nieszczęścia zebrane w okresie kiedy byliśmy dziećmi ( również jeszcze nienarodzonymi) kodują się trwale w naszym umyślę i ciele, dając o sobie znać w życiu dorosłym, w postaci natrętnych myśli, bóli somatycznych, stanów depresyjnych poczuciu osamotnienia.
Dla tego świadoma praca z wewnętrznym dzieckiem jest potężnym i bardzo skutecznym narzędziem na naszej drodze w procesie wzrastania i osobistej przemiany.
Dzieciństwo to dla wielu z nas okres w którym przyszło się nam zmierzyć z tym co przerastało nawet dorosłych.
W nieprzyjaznym świecie jako dziecko musieliśmy wykształcić mechanizmy obronne aby przetrwać w dorosłym życiu, obecnie przestają one być funkcjonalne a bardzo często zagrażają one naszemu dobrostanowi fizycznemu i psychicznemu.
To teraz jest ten czas aby wziąć odpowiedzialność za swoje życie i pożegnać nasze nieadaptacyjne schematy myślowe.
Wzorce emocjonalne i poznawcze często utrudniają nam obecne życie, obniżają jego jakość, czasem je niszczą.
Ich destruktywna siła może przejawić się w każdej sferze życia: w związkach uczuciowych, relacjach rodzinnych i przyjacielskich na gruncie zawodowym.
Powrót do wewnętrznego dziecka otulenie go zrozumienie, i poprowadzenie nową drogą może być bardzo transformującym doświadczeniem .
Możesz uwolnić trudne sytuacje z przeszłości, spontanicznie przeżywać radość, zdjąć maski które nie są już Tobie do niczego potrzebne.
Dzięki nawiązaniu kontaktu z Wewnętrznym Dzieckiem możliwe stanie się , przebudzenie do teraźniejszości i otulenie przeszłości.
Przekazanie Wewnętrznemu Dziecku informacji o twoim wsparciu, miłości i akceptacji sprawi , że krok po kroku poczujesz, że potrafisz być dla siebie samego swoim najlepszym sprzymierzeńcem.
Zawsze będziesz po swojej stronie.
Kurs składa się z 6 modułów każdy trwa 3 godziny .
Zajęcia odbywają się w każdy piątek godzina 18:00-21:00 w Klinice Redukcji Stresu i Mindfulness.
26 listopada start moduł I
Odkrycie Dziecka Słońca i Dziecka Cienia –
zrozumienie jak powstają w nas te dwa odrębne światy, w jaki sposób niezaspokojone potrzeby w okresie naszego dzieciństwa wpływają na nas obecnie i manifestują się w naszym obecnym życiu.
3 grudnia moduł II
Jak nasze dzieciństwo wpływa na nasze zachowania
Projekt Cel w chwili poczęcia oraz 9 miesięcy przed poczęciem kody Transgeneracyjne wprowadzenie.
10 grudnia moduł III
Jak schematy myślowe wpływają na nasze postrzeganie siebie, innych i otaczającego nas świata.
Strategie obronne Dziecka Cienia – wypieranie rzeczywistości, projekcje wchodzenie w rolę ofiary, dążenie do perfekcji, dążenie do harmonii, syndrom pomocnika i wiele innych.
17 grudnia moduł IV
Otulenie i uleczenie Dziecka Cienia, oswobodzenie Dziecka Słońca.
31 grudnia moduł V
Od awersji do akceptacji, rozróżnianie interpretacji od rzeczywistości, przestrzeń True Essence dla siebie, praktyka współczucia i życzliwości względem siebie.
7 stycznia moduł VI
Wyznaczanie granic, odwaga mówienia o swoich potrzebach, praktyka odpuszczania, nauka mówienia nie, wzbudzanie zaufania do swojego Dorosłego Przewodnika.
Dopiero gdy odkryjemy to skrzywdzone dziecko w sobie oraz to radosne które przestało mieć prawo dostępu do głosu oraz wyrażania radości, zintegrujemy i uznamy ich obecność , możemy uzdrowić swoje głęboko zakorzenione rany oraz uwolnić się z obezwładniających schematów naszego życia.
Oprócz wewnętrznego dziecka istnieje w nas także Ja Dorosłe to jest nasza część świadoma, racjonalna i to właśnie ona powinna w najczulszy sposób zaopiekować się wewnętrznym dzieckiem w nas.
To dorosły przejmuje stery jest świadomym opiekunem i przewodnikiem w jego objęciach twoje wewnętrzne dziecko zawsze może znaleźć schronienie.
Podczas kursu dowiesz się jak go wydobyć i wzmocnić.
Jak uzdrowić wewnętrzne dziecko Cienia -otulając je akceptacją oraz własnym poczuciem bezpieczeństwa wysłuchująć i słysząc co ma nam do powiedzenia.
Jak wesprzeć dziecko Słońca – wzmocnić jego radosne, spontaniczne przejawy istnienia aby świeciło najjaśniej.
Możemy uzdrowić tylko to czego jesteśmy świadomi.
Jeśli z lęku przed bolesną prawdą zamykamy na nią oczy to z jednej strony niby siebie chronimy ale tak naprawdę wciąż się oszukujemy.
Ucieczka i unikanie to typowe strategie dla dziecka w nas.
Aby być w pełni dorosłymi musimy być wobec siebie szczerzy i bardzo uważni.
Kurs opiera się na części teoretycznej, wglądzie osobistym, introcepcji oraz technikach medytacji oraz mindfulness.
Duży udział podczas kursu oparty jest o praktykę własną tak podczas kursu oraz w domu pomiędzy kursami.
Zapraszam do zapisów pod nr tel 604161670 lub do 21 listopada.
Po zgłoszeniu otrzymasz oficjalny formularz zgłoszeniowy oraz nr konta bankowego do wpłaty.
Koszt kursu 6 modułów po 3 godziny w sumie 18 godzin oraz nagrane medytacje prowadzone podczas kursu 990 zł
zniżka 90 zł dla osób z wcześniejszych kursów.
O MNIE W KILKU SŁOWACH:
Zapraszam Katarzyna Jaguszewska
Prowadzę regularne kursy i spotkania medytacyjne od 12 lat, mam bogate i ugruntowane doświadczenie w praktyce medytacyjnej praktykuje pod okiem moich mistrzów tak w kraju jak i poza granicami W KANONIE PALIJSKIM oraz ZEN odbieram regularne nauki i personalne wskazówki dalszego rozwoju duchowego.
DOŚWIADCZENIE:
CERTYFIKOWANY NAUCZYCIEL MBSR certyfikat wydany przez INSTYTUT FOR MINDFULNESS BASED APPROACHES W NIEMCZECH
CERTYFIKACJA IMA
POLSKI INSTYTUT MINDFULNESS
Członkini Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR I MBCT
Wykładowca Polski Instytut Mindfulness. POLIM w ramach Uważnego Ruchu. ( w latach 2019-2021)
DYPLOMOWANY MIĘDZYNARODOWY COACH w podejściu ZEN COACHINGU wydany przez Kare Landfalda.
Nauczyciel, koordynator i osoba wprowadzająca Mindfulness do szkół w Polsce.
Dyplomowany nauczyciel MBCT w trakcie certyfikacji TERAPII POZNAWCZEJ OPARTEJ NA UWAŻNOŚCI zapobiegania nawrotom depresji MBCT organizowanego przez OXFORD MINDFULNESS CENTRUM PRZY WYDZIALE PSYCHIATRII UNIWERSYTETU W OXFORDZIE oraz Fundacji Rozwoju Mindfulness.
Dyplomowany nauczyciel MBCL Mindfulness Based Compassionate Living Course. Frits Kostner i Erick van den Brink Holandia.
Absolwentka Kursu Build Resilience Through Mindfulness and Compassion
Joe Loizzo & Abdelrahman
Absolwentka Kursu Trauma Sensitive Mindfulness
Absolwentka kursu Coping with Trauma Related Dissociation
Absolwentka kursu Neale Donald Walsch Rozmowy z Bogiem.
Coach Uważności/ Mindfulness
Dyplomowany nauczyciel medytacji Insight.
Nauczyciel rozwoju duchowego i osobistego.
Prezes Instytutu Świadomego Życia „Here & Now”.
Twórcą miejsca pełnego mocy i rozwoju duchowego,
Yoga & Mind oraz Kliniki Redukcji Stresu i Mindfulness.
Z miłością zapraszam Katarzyna Jaguszewska
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i tekst „KLINIKA REDUKCJI STRESU & MINDFULNESS TYMIENIECKIEGO 25 D LOK 40 MINDFULNESS INNER CHILD Jesteś błyszczącą gwiazdą od chwili swoich narodzin" S. Stahl Start KURSU 26 listopada piątek godz 18-21 2021 6 modułów po 3 godziny ZAPRASZAM KATARZYNA JAGUSZEWSKA”
Lubię to!

 

Komentarz
Udostępnij