Mindfulness Communication Cours 17 września 2021

/
/
Mindfulness Communication Cours 17 września 2021
Mindfulness Communication Cours 17 września 2021
Zapraszam Was na kurs Mindfulness Communication
rozpoczęcie 17.09. 2021
kurs odbywa się w piątki godzina 18:30-21:00.
6 tygodni sesji.
„ Zanim przemówisz zapytaj siebie jak jest intencja tego co chcę powiedzieć , czy to jest konieczne, czy to jest prawdziwe czy jest świadome i lepsze od ciszy”
Kochani to motto głębokiego procesu, który pragnę dla Was poprowadzić w edycji tego roku.
MINDFULNESS COMMUNICATION jest na mojej ścieżce nauczyciela tym co kocham najbardziej pragnę poprowadzić Was przez proces który odmienia raz na zawsze wewnętrzny dialog jak i relacje komunikacyjne we wszystkich relacjach.
Jak być dla siebie i drugiego człowieka?
Z jakiego poziomu mówić o swoich potrzebach i jak uważnie słuchać ?
Jak używać głębokiego słuchania i pełnego uważności mówienia żeby wzmacniać nasze relacje, łagodzić konflikty, rozwiązywać problemy, wybaczać?
Kurs Mindfulness Communication jest przestrzenią zaawansowanego procesu w którym krok po kroku uczymy się odczuwać wrodzoną łagodność naszych serc, wsłuchiwać się z szerszej perspektywy we własne myśli, otwierać się i doświadczać piękna obecności na siebie samego jak i na naszych bliskich.
Uważne porozumiewanie to również umiejętność bycia wyciszonym i nie reaktywnym kiedy myśli i emocje szaleją, to mówienie o swoich potrzebach, błędach czy cierpieniu z otwartym sercem z poziomu kontakt z rozbudzoną świadomością.
To otwarcie wszystkich zmysłów i autentyczna obecność, całkowite zanurzenie w kontakcie bez którego nie ma mowy o głębokiej komunikacji.
Podczas procesu Mindfulness Communication porzucamy stare nawyki i typy reakcji na rzecz nowych, karmiących nas samych jak i naszych bliskich.
Przyjęte przez nas wzorce komunikacyjne sprawiają, że czynimy nasze relacje dysfunkcyjnymi albo pozwalamy sobie i innym wzrastać.
Kurs jest głębokim trans – formułującym doświadczeniem kiedy w objęciach wnikliwości, współodczuwania przy pełnej obecności uczymy się wychodzić z ograniczających nas schematów, lęków czy trudności w tym jak być w relacji ze sobą samym i drugim człowiekiem bez względu kim on jest – naszym partnerem, dzieckiem, przyjacielem, rodzicem czy wrogiem.
Podczas całego procesu Mindfulness Communication będziemy bazować na dynamicznej praktyce w oparciu o praktykę medytacyjną podczas której praktykujemy
Czujne świadome ciało
Czułe otwarte serce
Otwarty spokojny nie reaktywny umysł
Wchodzimy w otwarty dialog w którym wychodzimy poza znajome koncepcje i zapuszczamy się na nowe, niezbadane terytorium, jest to bezwarunkowe bycie w duchu akceptacji siebie i innych.
Komunikacja zbudowana na powyższych filarach pozwala nam dostrajać się do wszystkiego co dzieje się w obecnej chwili, bez konieczności wchodzenia w nasze defensywne postawy, pozwala nam nie zamrozić własnego serca na scieżce wzajemnej łączności w której najważniejsza staje się intencja wygrana-wygrany.
Droga naszych relacji kogokolwiek ona dotyczy może prowadzić do nieba lub do piekła i to my nikt inny wytycza tą drogę.
Nasze szczęście poczucie rezyliencji jest wynikiem tysięcy drobnych rozbłysków naszej obecności, otwartości oraz współczucia compassion.
Głęboki smutek, skłania nas do praktykowania uważnego porozumiewania się , zyskujemy świadomość, że wiele cierpienia powodują jak dobrze znane nam wzorce komunikacyjne oparte na postawie moja racja, moje terytorium, najpierw ja.
Podczas całego procesu uczymy się nowej postawy” teraz my” bez której nie ma mowy o komunikacji w której my sami jak i nasi bliscy czują się widoczni, otoczeni czułością, bezpieczni i ufni.
Podczas procesu odkryjemy, że istnieje w nas taki stan umysłu obejmujący bezwarunkowe ciepło i ciekawość, staje się on dla nas dostępny jeśli go wyciszymy i świadomie oczyścimy z trudnych egotycznych myśli, uwolnimy od schematów i taka trans -formułująca otwartość nadaje naszemu życiu świętości i szacunku.
Zaczynamy autentycznie wysłuchiwać siebie i innych, gdy nauczymy się słuchać własnego ciała, serca i obserwować umysł, wchłaniać magię obecnej chwili nawet gdy jest trudna.
Dzięki mocy milczącej obecności, umiejętności opuszczenia bełkotu umysłu, uczymy się łączyć ze współczuciem z własnym zagubieniem, żalem czy bólem a także tolerować własną niewiedzę.
Kiedy na tych podstawach nawiążemy relacje ze zranioną częścią nas samych, przekonamy się że nie ma żadnej granicy między bólem naszym a bólem drugiej osoby.
Podczas całego procesu, w oparciu o bogaty program poznasz motywy swojej komunikacji, schematy oraz blokady, uwolnisz je, zrozumiesz a raczej poczujesz czy potrafisz prowadzić komunikacje dwukierunkową czy raczej blokujesz ruch jednokierunkowy który zamyka i niszczy każdą twoją relacje.
Cały proces ujawni Tobie, że wszystko co mówisz, jest zabarwione naszą jednostkową percepcją, chęcią posiadania racji, interpretacjami i reakcjami emocjonalnymi które nas zniewalają, ale nie musi tak być podczas procesu nabywasz umiejętności komunikacji w oparciu o świadomość która jest wolna od wyżej wskazanych ograniczeń.
Musimy jasno dostrzec wyłomy w naszej komunikacji które odcinają nas od innych, ale także od nas samych pogrążając nas w odizolowaniu, samotności, bezradności czy poczuciu bycia ofiarą lub oprawcą.
Podczas procesu za pomocą trans-formułującej obecności i poznanym narzędziom oraz głębokiemu osobistemu wglądowi poznasz kilka niezawodnych kluczy Mindfulness Communication:
Milczenie które jest złotem
Odzwierciedlanie
Zachęcanie
Dostrzeganie
Świadomą odpowiedz płynącą z serca
Podstawą intensywnej praktyki jest proces bazujący na III filarach
-Czujne ciało
-Czułe serce
-Otwarty umysł
Klamrą spinającą cały proces jest
Bezwarunkowa życzliwość
Self Compassion
Compassion
Podczas procesu dodatkowo zajmiemy się kluczowym zagadnieniem w uważnej komunikacji
IV etapami eskalacji bezwzględności
Dysfunkcjami komunikacyjnymi
Obwinianiem siebie i/ lub innych
Projekcją winy
Agresją i złością drzemiącej w naszym wnętrzu.
Praktyką kontemplacyjnego dialogu.
Mechanizmom utraty panowania nad własnym dialogiem.
Serfowaniu na fali koincydencji
Rozpoznanie mocy otwartego serca
Kochani sukces komunikacyjny zagwarantowany.
Pragnę Was zaprosić do wspólnej podróży podczas której krajobraz jaki odkrywasz zdumiewa, zachwyca, jest to nowa droga po której pragniemy świadomie stąpać, droga którą w raz z nami chcą u naszego świadomego boku podążać inni, bo co w życiu naszym kochani jest cenniejszego, niż nasze bliskie RELACJE z drugim człowiekiem.
Co roku słowa osób które kończą ze mną ten kurs, ich twarze radość przebudzenie są najcudowniejszym dowodem tego jak wielu z nas wie gdzie chcę wyruszyć i jaką drogą podążać.
Dla kogo ten proces:
Dla chcącego zmiany
Dla pragnącego świadomego, mądrego życia
Dla pragnących dawać i brać w równowadze
Dla zmęczonych dysfunkcyjną komunikacją
Dla gotowych otworzyć serce i uciszyć umysł
Dla odważnych
Dla tych którzy gotowi są myśleć „ teraz my” a nie „ teraz ja”
Dla gotowych zrzucić maski
Dla sfrustrowanych tym, że nikt ich nie słyszy
Dla tych którzy pragną być widoczni i widzieć innych
Dla tych którzy pragną żyć i tworzyć relacje z poziomu serca
Dla tych którzy mają dość poczucia odizowlowania, niezrozumienia
Dla tych którzy pragną aby inni w ich obecności byli szczęśliwi.
Program obejmuje
6 sesji odbywających się w każdy piątek
W godzinach 18:30 -21:00
ZACZYNAMY 17 WRZEŚNIA
podczas kursu otrzymujesz nagrania medytacji do praktyki wlasnej
dyplom ukończenia procesu.
Ostatnia sesja i pierwsza trwają o pół godziny dużej.
Miejsce Instytut Terapii Transformacyjnej i Uważności / Yoga & Mind
Tymiemeckiego 25 d lok 40
Zapisy
Katarzyna Jaguszewska
Tel 604161670
Mail katarzyna.trueesence@gmail.com
Zapraszam do rozmowy
Po otrzymasz oficjalne zgłoszenie
Koszt Kursu 895 zł /
Moja ścieżka kompetencyjna:
Certyfikowany nauczyciel mindfulness MBSR/(certyfikat Maindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches/Polski Instytut Mindfulness.
Członkini Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR I MBCT.
Wykładowca Polski Instytut Mindfulness. POLIM w ramach Uważnego Ruchu.
DYPLOMOWANY MIĘDZYNARODOWY COACH w podejściu ZEN COACHINGU wydany przez Kare Landfalda.
Nauczyciel, koordynator i osoba wprowadzająca Mindfulness do szkół w Polsce.
Wykładowca na Studium Nauczycielskim Mindfulness Based Stress Reduction.
Dyplomowany nauczyciel MBCT w trakcie certyfikacji TERAPII POZNAWCZEJ OPARTEJ NA UWAŻNOŚCI zapobiegania nawrotom depresji MBCT organizowanego przez OXFORD MINDFULNESS CENTRE PRZY WYDZIALE PSYCHIATRII UNIWERSYTETU W OXFORDZIE oraz Fundacji Rozwoju Mindfulness.
Dyplomowany nauczyciel MBCL Mindfulness Based Compassionate Living Course. Frits Kostner i Erick van den Brink Holandia.
Absolwentka Kursu Build Resilience Through Mindfulness and Compassion-Joe Loizzo & Abdelrahman.
Absolwentka Kursu Trauma Sensitive Mindfulness.
Coach Uważności/ Mindfulness.
Dyplomowany nauczyciel medytacji Vipasana Insight.
Absolwentka Kursu Trauma Sensitive Mindfulness.
Absolwentka kursu Coping with Trauma Related Dissociation.
Nauczyciel rozwoju duchowego i osobistego.
Uczyłam się i uczę od najwspanialszych nauczycieli w Azji jak i Europie wszystkim im jestem bardzo wdzięczna za bezcenne lekcje i rozwój.
Dyplomowany nauczyciel Hatha Yogi, Medytacji, Pranayamy z 25 letnim doświadczeniem.
Prezesem Instytutu Świadomego Życia „Here & Now”.
Twórcą miejsca pełnego mocy i rozwoju duchowego,
Yoga & Mind oraz Kliniki Redukcji Stresu i Uważności.
Serdecznie zapraszam Katarzyna Jaguszewska
Może być zdjęciem przedstawiającym słoń, na świeżym powietrzu i tekst „KLINKA REDUKCJI STRESU |UWAŻNOŚCI. Mindfulness Communication Cours 6TYGODNIOWY KURS ŚWIADOMEJ KOMUNIKACJI START 17 WRZESIEŃ 2021 STACJONARNIE Zapraszam Katarzyna Jaguszewska”
Renata Kwiatkowska, Daniel Szczypa i 2 innych użytkowników